Wolontariusz to ktoś, kto wyciąga pomocną dłoń, kto poświęca swój wolny czas i oferuje go drugiemu człowiekowi. Ktoś kto wysłucha, wesprze, a kiedy trzeba zmotywuje do działania. 

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, z tej okazji odbyła się powiatowa Gala Wolontariatu, podczas której wyróżnieni zostali wolontariusze z poszczególnych gmin Powiatu bartoszyckiego. Podczas Gali Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj, reprezentowana przez zastępcę Krzysztofa Barana i dyrektor Gminnaj Biblioteki i Centrum Kultury Agnieszkę Rybacką, wyróżniła osoby i podmioty zgłoszone do konkursu „Wolontariusz Roku 2022 Gminy Górowo Iławeckie".

 

ania kuzyk

Anna Kuzyk

Chętnie angażuje siebie i innych w różne inicjatywy oddolne, zarówno zorganizowane jak i spontaniczne.
Pełna pomysłów i skupiona na rozwiązaniach w działaniu animatorka społeczna. Wierzy, że ludzie są dobrzy, dzięki czemu skutecznie wspiera rozmaite pomysły i inicjatywy.
Wspiera lokalne organizacje pozarządowe i koła gospodyń wiejskich. Ciągle jest pełna energii i wychodzi z założenia, że nic co wartościowe nie przychodzi łatwo, dlatego podejmując się jakiejś inicjatywy robi to całą sobą.
Idea wolontariatu towarzyszy jej od dawna. Wulkan kreatywności, nie ograniczony czasem, uważa że nie ma sytuacji bez wyjścia wystarczy tylko zapytać odpowiednią osobę. Swoją postawą pokazuje że warto! 

 magda bobek

Magdalena Bobek

Lokalna artystka, przedsiębiorca, dzieląca się swoją pasją nie tylko z mieszkańcami Gminy, ale rozpoznawalna w szerszym środowisku.
Realizuje różne projekty społeczne, m.in. Wzmacnianie przez Artedziałanie skierowany do dzieci i młodzieży, pokazujący w jaki sposób można spędzać aktywnie czas, jak radzić sobie ze stresem i reagować na hejt w Internecie. Innym jest np. projekt Polepieni, podczas którego wracamy do dawnych rzemiosł, a podczas zajęć integrujemy międzypokoleniowo środowiska lokalne.
W 2022 roku założyła Fundację 11-226, która angażuje się w rozwój inicjatyw społecznych i kulturalnych.

 renata krupa

Renata Krupa

DOBRO WSPÓLNE JEST DOBREM KAŻDEGO Z NAS to hasło pod którym Pani Renata podpisuje się obiema rękami. Zmobilizowała grupę mieszkańców do podjęcia działań na rzecz aktywizacji społecznej i integracji mieszkańców wsi Worławki, poprzez zaangażowanie ich w działania na rzecz społeczności lokalnej oraz powstanie miejsca integrującego lokalną społeczność i pozwalającego na miłe spędzanie wolnego czasu.
To znana lokalnie przedsięborczyni, która chętnie angażuje się w działalność społeczną, wciągając przy tym innych do współpracy. Skuteczna w fundrisingu na rzecz inicjatyw w które się angażuje.

 tomek glibowski

 Tomasz Glibowski

Socjoterapeuta w skórze pracownika administracji, który dzieli się pasją pomagania z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Górowo Iławeckie.

Wraz z grupą nieformalną realizuje już po raz 2 projekt pn. Młodzi w Centrum, w ramach którego wspiera dzieci i młodzież prowadząc zajęcia socjoterapeutyczne w Centrum Usług Społecznych w Górowie Iławeckim. Chętnie angażuje się w różne inicjatywy realizowane przez różne osoby i organizacje. 

 ewelina klik

 Ewelina Klik

Mieszkanka małej miejscowości Piasty Wielkie, odznaczająca się wielkim sercem i zaangażowaniem w działalności na rzecz mieszkańców swojej wsi.

Podjęła się napisania i zrealizowania projektu „Wspólnie z pasją”, którego celem była motywacja do dokonania zmian w swoim życiu, do otworzenia się na ludzi, wzmocnienie wiary w siebie i odkrycia nowych talentów, poznanie siebie nawzajem oraz integracja polsko-ukraińska. Projekt miał niesamowity odbiór w społeczności lokalnej, a Pani Ewelina już planuje kolejne tego typu działania w przyszłości.

 bozena przeszlo  

Bożena Przeszło

Pani Bożena jako rodowita mieszkanka Gminy Górowo Iławeckie od zawsze angażowała się w działalność społeczną.

 Jest pracowita i zarażająca chęcią działania, dzięki temu motywuje społeczność do aktywności.

Pogodna osobowość nominowanej sprawia, że praca z nią jest przyjemnością i zaproszeniem do dalszej współpracy i osiągania nowych celów.

 janusz kloc  

Janusz Kloc

Pan Janusz jako lokalny przedsiębiorca i pracodawca, od lat angażuje się w działalność społeczną, jest m.in. członkiem zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego Miasta i Gminy Górowo Iławeckie oraz Członkiem Stowarzyszenia Górowska Mała Ojczyzna.  

To osoba o wielkim sercu wspierająca bezinteresownie lokalne inicjatywy oraz osoby i rodziny poszkodowane w wyniku zdarzeń losowych.

Swoim działaniem motywuje innych do działalności społecznej i pokazuje, że biznes zmienia swój wizerunek włączając się w społeczne inicjatywy.