,,WSPIERAJ SENIORA”

Senior w wieku 70+ , który z powodu zachowania bezpieczeństwa podjął decyzję  o pozostaniu w domu bądź z powodów zdrowotnych nie może go opuszczać, ma możliwość skorzystania ze wsparcia polegającego na dostarczeniu zakupów artykułów podstawowej potrzeby tj. artykułów spożywczych i środków higieny osobistej.

Potrzebę udzielenia pomocy można zgłosić:
1. Ogólnopolska infolinia – 22 505 11 11
2. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Górowie Iławeckim, ul. Kościuszki 11 – tel. 89 761 11 33; 89 761 07 75; 89 761 07 78; 661 408 405; e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże prośbę do Ośrodka Pomocy Społecznej za pośrednictwem Centralnej Aplikacji Statystycznej. Następnie pracownik Ośrodka skontaktuje się telefonicznie z Seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali zakres usługi wsparcia polegającej na zakupie i dostarczeniu zakupów – artykułów pierwszej potrzeby.

Usługa dostarczenia zakupów dla seniora jest nieodpłatna i może być udzielona kilkakrotnie w okresie do 31 grudnia 2020 r.

Koszty zrealizowanych zakupów pokrywa Senior

Realizacja tej formy pomocy nie przysługuje Seniorom, którzy mają  przyznana pomoc z GOPS w formie usług opiekuńczych.
Przyznanie usługi wsparcia nie wymaga przeprowadzenia wywiadu środowiskowego i wydania decyzji administracyjnej.

Więcej informacji o Programie Wspieraj Seniora na stronie:  https://wspierajseniora.pl/

wspieraj seniora